2014 m. liepos 7 d., pirmadienis

Kitoks braškių tortas

Jau liepos pradžia, bet braškių dar galima rasti - tiek kokiam turgelyje, tiek savo darže. Kai norisi ne tik valgyti šviežias braškes, bet ir ką nors skanaus iš jų pasigaminti, braškių tortas yra vienas geriausių variantų. Mano atveju tai buvo tortas iš paskutinių daržo braškių.

Šitas tortas yra greitai paruošiamas, bet labai neįprastas. Visas įdomumas tame, kad ruošiamas ne tortinėje, o dideliame dubenyje (naudoju stiklinę salotinę), o paskui kabinamas šaukštu. Geriausia tortą paruošti ryte, o vakare valgyti, arba atvirkščiai - paruošti vakare, o valgyti kitą dieną, nes turi pastovėti šaldytuve. Be to, jei valgydami skaičiuojat kalorijas, jis netiks, nes yra riebokas.


Taigi, vienam dideliam tortui, kurio užteks 8-10 žmonių, reikia:

2-3 pakelių gaidelio sausainių
2 indelių 30%  riebumo (ar riebesnės) plakamos grietinės
30 a. š. cukraus (dėjau vis ragaudama, todėl toks keistas matas)
puodelio juodosios arbatos
braškių (300g tikrai reikės)

Pirmiausia pasiruošiame saldžią juodą arbatą ir paliekame atvėsti. Braškes nuplauname, išimame kotelius ir gerai nusausiname. Grietinę dedame į indą ir mikseriu išplakame su cukrumi (cukraus kiekį pareguliuoti pagal saldžiamėgiškumą). Masė turi beveik padidėti bent trečdaliu ir tapti labai tiršta.

Tada imame kokį gražesnį dubenį, pvz. salotine. Merkiame sausainius į arbatą ir dedame sluoksnį į dubens dugną. Užkrečiame sluoksnį grietinės masės ir į ją įspaudžiame sluoksnį braškių. Braškes geriausia rinktis vienodo aukščio. Tada vėl sluoksnis arbatoje mirkytų sausainių, grietinės ir braškių. Taip sluoksniuojame, kol baigiasi produktai. Viršutinį sluoksnį grietinės papuošiame didesnėmis braškėmis. Tortą dedame į šaldytuvą, kad sustingtų, geriausia per naktį.

Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą