2018 m. sausio 21 d., sekmadienis

Triušienos ir brokolių troškinys su perlinėmis kruopomis

Kai už lango tokia tikra žiema kaip dabar, norisi lėkti laukan ir slidinėti ar čiuožti nuo kalniuko. Jei esi ne tokia aktyvi persona, smagu leistis į ilgesnį pasivaikščiojimą užsukant palesinti ančių. O prisičiuožinėjus ar prisivaikščiojus taip smagu grįžti į šiltus namus. O kas žiemą labiausiai šildo? Šiltos kojinės, megztiniai ir pledai neblogai padeda. Bet geriausiai šildo skanus ir šiltas maistas - pavyzdžiui, troškiniai ir sriubos. Troškiniai yra tikras jaukumo ir gėrio šaltinis - suvalgei, o tada jau gali sėdėti smagiai su pledu ir mėgautis desertu skaitant knygą ar žiūrint mėgstamą filmą. Troškiniai dar gerai tuo, kad nelabai juos sugadinsi - sudėjai mėgstamas daržoves, jei norisi - mėsos, uždengei ir palikai ramiai troškintis. Paskui pagardinai prieskoniais ir va, prašom. Trumpiau tariant mažai terliojimosi, na tik pradžioje šiek tiek reikia, kol susipjaustai viską. Bet rezultatas tikrai nenuvilia - ir šilta ir jauku. 

Prieš keletą dienų užsimaniau perlinių kruopų. Man jos atrodo nepelnytai nuvertintos. Kruopos tikrai skanios ir sočios, tereikia tik skaniai paruošti, ne vien košę ar pienišką sriubą su jomis virti. Šios kruopos man labai tinka troškinyje, kuris šį kartą buvo su triušiena ir brokoliais. Jeigu ir jums su perlinėmis krupomis pakeliui, galite išbandyti šį receptą.


Reikės:

250 g. triušienos (naudojau "Lapino puota" triušiena troškinimui)
100 g. perlinių kruopų,
1 didelės morkos (arba 2 vidutinių),
1 vidutinio svogūno,
1 didelis brokolio (arba kelių mažesnių),
1 v. š. miltų,
1-2 a. š. druskos,
1 a. š. čiobrelių,
1-1,5 a. š. rozmarino,
truputis juodųjų pipirų.

Gaminimo laikas: 35 - 40 min. Maždaug 3-4 porcijos.

Užkaičiame perlines kruopas, nes šios verda apie 30-40 min. Kol verda, vidutiniais kubeliais supjaustome nuskustą morką, susmulkiname nuluptą svogūną ir nuplautą brokolį. Pasmulkiname triušieną, apvoliojame miltuose ir gerai apkepame į keptuvę prieš tai įpylę aliejaus. Apkeptą mėsą dedame į didelį puodą ir į keptuvę beriame svogūną, o šiam pageltus - morką. Puodą su triušiena užkaičiame ir įpilame vandens, kad vos apsemtų gabalėlius (maždaug 0,5 ar 2/3 stiklinės). Tada į puodą keliauja apkeptos morkos su svogūnais, nepamirštame pamaišyti. Uždengiame dangtį ir ant silpnos ugnies patroškiname maždaug 10 minučių. Tuomet eilė brokoliams, vėl pamaišom, ir, jeigu reikia, įpilame vandens (geriau karšto virinto). Svarbu, kad skysčio nebūtų per daug - t.y. neplauktų viskas kaip sriuboje, bet ir prie puodo dugno neprikibtų. Aš gaminimo metu sunaudojau maždaug 2 stiklines vandens. Sudėjus brokolius uždengtą puodą troškiname dar apie 15 -20 min. ant silpnos ugnies. Nepamirštam verdamų perlinių kruopų. Jeigu virimo laikas praėjo - išjungiam ir nupilame vandenį. Pervirti nereikia, nes kruopos dar sugers skysčio iš troškinio. Galiausiai į troškinį beriame druską ir prieskonius, sudedame išvirtas perlines kruopas, viską gerai pamaišome ir leidžiame dar kokias 5 minutes pasitroškinti. Daugiau nereikia, nes daržovės į košę pavirs.

Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą