2015 m. spalio 8 d., ketvirtadienis

Avinžirnių troškinys su pomidorais

Pradėjo kąsti šaltukas - padidėjo  ir visokių šiltų ir jaukumo suteikiančių patiekalų poreikis. O kas geriausiai atitinka šias sąlygas, jei ne troškinys? Jo pavalgius pasidaro šilta, sotu ir gera. Aš šį kartą dariau troškinį su avinžirniais. Kodėl jie? Gal todėl, kad dabar padaugėjo visokių nematytų užsienietiškų kruopų. Ir nors avinžirniai - ankštinė daržovė, anksčiau ir apie juos nebuvo daug žinoma kaip ir apie visokias bolivines balandas ir pan.. O turbūt visai be reikalo. Avinžirniai yra puikus baltymų šaltinis, ir dar jie labai sotūs, Aišku, pagaminti patiekalo su jais labai greitai nepavyks, nebent turite konservuotus. Bet pabandyti verta. Aš pirmam blynui rinkausi troškinį, bet dar eilėje laukia falafeliai, nes apie šiuos tikrai daug girdėjau ir skaičiau.2-3 porcijoms reikės:

200g. avinžirnių
1 skardinės konservuotų pomidorų
1 vidutinio svogūno
1-2 skiltelių česnako
1-3 parūkytų dešrelių (puikiai galima keisti kokia nors virta mėsyte)
druskos
pipirų
kumino
čili pipirų
paprikos miltelių
cukraus (jei per rūgštu)

Pirmiausia tvarkomės su avinžirniais. Kaip ir visus ankštinius, juos reikia mirkyti bent 8 valandas, o geriausia - per naktį. Vandens turėtų būti bent dvigubai daugiau nei pačių avinžirnių. Kai jau išmirksta, reikia virti apie 1,5 valandos. Svarbu, kad vandens puode būtų daug, jei sumažėja, reikia papildyti. Manieji avinžirniai virė maždaug 1 valandą, gal dėl to, kad mirko apie 20 valandų. Pasūdyti reikėtų prieš baigiant virti.

Jei turite jau iš anksto išvirtų avinžirnių arba verdamieji jau beveik paruošti, imamės pačio troškinio. Susmulkinam svogūną ir česnaką, pakepame aliejuje. Dedam smulkintas parūkytas dešreles (jas tikrai galima keisti virtos mėsos gabaliukais), truputį pakepame. Suverčiam skardinę smulkintų konservuotų pomidorų, pagardinam prieskoniais - žiupsnis druskos, šaukštelis paprikos miltelių, truputis pipirų, vos vos kumino, pagal aštrumo mėgimą - čili, įberiam ir cukraus, jei nuo pomidorų per rūgštu, žodžiu, pažaidžiam. :) Trumpam (kokioms 2-3 minutėms) uždengiam keptuvę dangčiu. Paskui suverčiam išvirtus avinžirnius, gerai permaišom, leidžiam skoniams pasiskirstyti, dar patroškinam kelias minutes ir baigta.

Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą