2016 m. spalio 19 d., trečiadienis

Moliūgo ir bulvių virtinukai

Vėl ruduo. Tas metas, kai iš daržų visi parsitempia vežimus daržovių. Na taip, dabar jau ne vežimus, o pilnas automobilių bagažines. :) Moliūgas - viena iš tų daržovių, kurias tėvai krauna kitame mieste gyvenantiems vaikams, tetos - dukterėčioms ir sūnėnams, o močiutės - anūkams. O kur dar gerosios kaimynės "Paimk, vaikeli, užaugo pas mus baisiai daug, nėra kur dėti". Bet vis dėlto, gera daržovė tas moliūgas, nors aš dar nedaug kur jį naudoju, bet horizontai plečiasi.

Šį kartą dariau virtinukus iš moliūgo ir bulvių.  Kiek skaičiau, yra italieškieji gnocchi (lt. njoki), tik jie iš kočiotos tešlos ir mažučiai. O manieji labiau lietuviški, išskyrus jų spalvą, ir labai švelnūs, lyg šilkiniai.


Tešlai reikia:

300g. išvalyto ir nulupto moliūgo
300g. bulvių
1 kiaušinio
2 v. š. krakmolo
miltų
druskos
pipirų

Visų pirma, dėl kiekių: tikrai negaliu pasakyti kiek porcijų virtinukų išeis. Aš visos tešlos virtinukais nepaverčiau, o didžiąją dalį sušaldžiau. Iš aukščiau minimo kiekio turėtų išeiti apie 5-6 sočias porcijas.

Moliūgą sumetame į puodą su bulvėmis ir išverdame. Išvirtus nusunkiame, sugrūdame į košę ir paliekame atvėsti. Atvėsinti būtina. Į atšalusią masę kulame kiaušinį, beriame žiupsnį druskos, pipirų, dedame krakmolą ir sumaišome. Tada prasideda žaidimas miltais. Tikslaus kiekio, deja, nėra. Na, bent jau aš nepamatavau. 3-4 stiklines tikrai sudėjau. Svarbiausia maišyti ir tikrinti, ar labai limpa prie rankų. Aš pasiekiau tokią stadiją, kai prie rankų dar šiek tiek lipo, tačiau miltuotomis rankomis suvolioti rutuliukus ėjo. Galima dėti ir daugiau miltų, kol visai nebelips prie rankų, ar bus kočiojama tešla, bet tuomet gali būti kietesni virtinukai.

Kai išsiminkome norimo lipnumo tešlą, rankomis suvoliojame virtinukus. Dydį rinkitės patys, vis tiek išvirs. Tik gal cepelinų dydžio nesiūlyčiau.

Padruskintame vandenyje virti apie 5-10 min.

Galima valgyti su grietine, su sviestu. Galima ir kažką mandriau sugalvoti - pvz. užberti tarkuoto sūrio ir pan.

Skanaus!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą